Trener personalny Wrocław - www.EgoBody.pl - Wrocław Hermanowska 45, Zwycięska 14b, Strachocińska 53
A A A

Jak przechowywać odzież

Najważniejsze jest przestrzeganie, by nie przechowywać ubrań brudnych. A więc wiosną te rzeczy, które nadajq się do prania, należy wyprać w wodzie lub chemicznie, futra i kożuchy dobrze wytrzepać (futra najlepiej trzepie się trzciną lub giętkim leszczynowym albo wiklinowym prętem) z kurzu 1 w miarę potrzeby odpowiednio wyczyścić. Nigdy nie wolno chować odzieży nawet lekko wilgotnej, gdyż może ona zapleśnieć.

Równie ważnq sprawą jest wygospodarowanie w szafie miejsca, w którym będzie można złożyć ubrania lub też powiesić na ramiqczkach te części gar­deroby, które muszą być przechowywane w ten sposób. Chodzi o to, aby rzeczy te nie przeszkadzały w codziennym korzystaniu z szafy czy pawlacza.

Przygotowanie miejsca powinniśmy rozpocząć od wyczyszczenia wnętrza szafy czy pawlacza. Półki, a także drążki na wieszaki trzeba dokładnie omieść z ku­rzu wilgotną ściereczką, a następnie dobrze wytrzeć czystą szmatką zwilżoną denaturatem, a jeszcze lepiej terpentyną. Po tych zabiegach półki i paw­lacz można wyłożyć czystym papierem, a w kącikach położyć dwie, trzy ku­leczki naftaliny (pojawiły sfę w sprzedaży także woreczki nasycone jej zapa­chem) lub kryształki kamfory.